OSMANBEY - 0212 230 13 20 BAKIRKÖY - 0212 572 41 15

Hakkımızda


Neka Güzellik Salonu, aynı zamanda Türkiye'nin ilk güzellik salonu olup, 1945 yılından beri, üç nesildir estetik ve güzellik sektöründe deneyimli ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

NECLA KORBAŞ


Neka Güzellik Salonu 1945 yılında Necla Korbaş tarafından Beyoğlu'nda kurulmuştur.

Dört nesildir hizmet veren Neka Güzellik Salonunun misyonu insanların cilt ve tüy problemlerine son teknolojiyi kullanarak faydalı olabilmek, insanlara çok büyük paralar harcatmadan yüz ve vücut güzelliğine kavuşabileceklerini göstermektir.


Necla Korbaş, Üsküdar Amerikan Koleji'ni bitirdi. İngiltere'de tıp tahsili gördüğü sırada gittiği bir güzellik salonunda tüylerden tamamen kurtulunduğunu görmüş ve iğneli epilasyonu Türkiye'de uygulamak üzere harekete geçmiştir. Büyük mücadeleler sonucu 1945 yılında iğneli epilasyon uygulamasını Türkiye de ilk kez uygulamaya başlamıştır.


Epilasyonda ilk kez çift el ve daha hızlı çalışma tekniği kendisi tarafından geliştirildi. Neka Güzellik Salonu daha sonra aynı eğitimi alan kız kardeşi Esin Pendar ile Taksim'de hizmetine devam etti. 

1945

ESİN PENDAR


Esin Pendar İstanbul Kız lisesi'nden mezun olup İngiltere'de 1971 yılında elektrikli epilasyon eğitimini tamamladı. 1972 yılında Necla Korbaş ile beraber uzun yıllar Taksim'deki Neka Güzellik Salonunda hizmet verdi. Aynı yıllarda Bakırköy Şubesi'ni açtı.

Bakırköy Neka Güzellik Salonunda iğneli epilasyon çalışmaları devam etmektedir. 

1970

RENGİN OZAN


1985 yılında Esin Pendar'ın kızı Rengin Ozan tarafından Neka Güzellik Salonunun Osmanbey şubesi açıldı.

 

Rengin Ozan St Pulchérie ardından St Michele'den mezun olduktan sonra İsviçre'deki dünyanın en önemli uluslararası estetik - kozmetik komitesi olan Cidesco'da (Comité International D'Esthétique Et De Cosmétologie) yüksek öğrenimini tamamladı.

1980